یکی از پیامدهای زندگی امروز که گریبان‌گیر تعداد نسبتا زیادی از افراد می‌باشد، اضافه وزن است. اضافه وزن این روزها ناشی از تغییر سبک زندگی و گذر از زندگی سنتی به سمت زندگی دیجیتال است. کاهش تحرک، عدم داشتن فعالیت‌های ورزشی، رژیم غذایی نامناسب و استرس از ویژگی‌های زندگی امروز است که همگی در ایجاد اضافه وزن و چاقی در افراد مختلف نقش مهم و تعیین کننده دارند.

از این رو افراد زیادی در جوامع مختلف در پی یافتن راهی برای کاهش وزن و تناسب اندام خود هستند که یکی از این روش‌ها که کاملا پزشکی و تخصصی می‌باشد، لیپوماتیک نام دارد که توسط جراح لیپوماتیک یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را در فرآیند انتخاب بهترین جراح برای انجام عمل لیپوماتیک در تهران یاری نماییم.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ - ۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱

عنواین مقاله


آشنایی با لیپوماتیک، مزایا و عوارض این روش

قبل از معرفی نحوه شناسایی بهترین جراح لیپوماتیک، لازم است با این روش، مزایا و عوارض احتمالی آن آشنا شویم. لیپوماتیک روشی برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف بدن مانند شکم، بازو، باسن، پهلو و … می‌باشد که به وسیله میل‌های نازکی به نام کانولا انجام می‌شود. کانولا از طریق سوراخ کوچکی که در محل مورد نظر ایجاد می‌شود وارد بافت چربی شده و با حرکات ضربه‌ای باعث شکسته شدن بافت چربی می‌شود. سپس این بافت‌های شکسته شده به صورت فیزیکی از محل مورد نظر تخلیه می‌شود.

این روش کاملا بدون درد و خونریزی بوده و حتی نیاز به بیهوشی نیز ندارد. با استفاده از این روش می‌توان با یک تیر، دو نشان زد. زیرا از چربی‌های خارج شده می‌توان برای حجیم کردن و تزریق به اندام‌های مختلف بدن استفاده نمود. انجام این عمل هیچگونه آسیبی به بافت‌های مجاور محل انجام عمل وارد نخواهد کرد. در این روش بر خلاف سایر روش‌ها نیاز به استفاده از گن به مدت طولانی بعد از عمل نمی‌باشد و حتی نیاز به استراحت طولانی نخواهد داشت و بیمار تنها چند ساعت پس از انجام لیپوماتیک می‌تواند به فعالیت‌ها و زندگی روزمره خود ادامه دهد.

روش لیپوماتیک اگر توسط جراح لیپوماتیک با فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی که در کار خود از تجربه و مهارت کافی برخوردار است، انجام شود تقریبا هیچگونه عارضه شدیدی نخواهد داشت. به طور کلی در انجام عمل‌های جراحی بروز عوارض جانبی اجتناب ناپذیر است. در جراحی لیپوماتیک نیز ممکن است شاهد کبودی و تورم در ناحیه ورود و خروج کانولاها به بدن باشیم که این عوارض موقتی بوده و شدید نیست و در کوتاه مدت و پس از گذشت چند روز بهبود یافته و از بین می‌رود.

انتخاب بهترین جراح لیپوماتیک در تهران

اگر فکر می‌کنید که شما جزو کاندیداهای انجام عمل لیپوماتیک برای لاغری و تناسب اندام هستید، در قدم اول باید با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی که از تجربه و دانش کافی برخوردار بوده و به عنوان جراح لیپوماتیک در تهران نیز فعالیت داشته است، مشاوره دریافت نمایید.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ - ۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱

دکتر علی اصغر صلاحی

ویژگی‌های بهترین جراح لیپوماتیک

مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکته در وهله اول مدرک پزشکی و تخصص جراح مورد نظر است و توجه داشته باشید که پزشکان عمومی اصلا گزینه مناسبی برای انجام این عمل نیستند و بهترین گزینه متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می‌باشد. پس در وهله اول از مدرک و تخصص پزشک مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

دومین ویژگی مهم یک جراح خوب، تبحر و تجربه آن می‌باشد. در خصوص سوابق کاری جراح مورد نظر که به شما معرفی شده یا اسم آن را شنیده‌اید، تحقیق کنید. می‌توانید با مراجعه به مطب پزشک و صحبت با بیمارانی که قبلا توسط پزشک مورد نظر این جراحی را انجام داده‌اند، هم در مورد مزایا و عوارض این روش درمانی و هم تبحر و سابقه پزشک مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایید و با اطمینان خاطر جراح لیپوماتیک خود را انتخاب کنید.

همچنین سوابق بیمارستان و یا کیلینیکی که جراح مورد نظر در آن لیپوماتیک را انجام می‌دهد بررسی کنید و از اصل بودن و معتبر بودن دستگاه‌های مورد استفاده برای جراحی اطمینان حاصل نمایید.

اما پس از اطمینان حاصل کردن از سوابق و تبحر جراح مورد نظر اقدام بعدی که بسیار مهم و ضروری است مشاوره با متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است. در جلسه مشاوره، پزشک متخصص مشاوره و توضیحات کاملی در خصوص نحوه انجام عمل و عوارض و مشکلات احتمالی به شما ارائه می‌‌دهد و سوابق شما را از نظر بیماری و سپس اندامتان را بررسی خواهد کرد و با انجام آزمایش‌های مختلف تعیین می‌کند که انجام این عمل برای شما مناسب است یا خیر. یک جراح لیپوماتیک خوب در صورتی که شما کاندید مناسبی برای این جراحی نباشید بدون توجه به منافع مالی این موضوع را به شما اعلام کرده و از انجام این عمل امتناع می‌ورزد.

اگر شما قصد انجام جراحی لیپوماتیک دارید تا به لاغری و تناسب اندام دست پیدا کنید به علت حساسیت زیاد این نوع جراحی‌ها باید نسبت به انتخاب جراح لیپوماتیک ماهر و با تجربه اقدام کرده و در این راه حساسیت ویژه‌ای به خرج دهید زیرا در صورتی که این جراحی توسط متخصص انجام نشده و یا به درستی انجام نشود غیر از پیامدهایی که برای سلامت جسم شما خواهد داشت، به علت عدم کسب نتیجه لازم پیامدهای منفی و زیان‌باری برای سلامتی روح و روان شما نیز در پی دارد. در این مقاله تلاش شد معیارهای انتخاب بهترین جراح یا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مطرح شود تا بتواند یاری‌گر شما در مسیر انتخاب بهترین‌ها باشد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ - ۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱