تهران،خیابان لواسانی غربی،روبروی خیابان شهید آقایی، ساختمان نامی پلاک ۱۱۸،طبقه۷ ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷

دریافت مشاوره رایگان
کاشت مو

کاشت مو چیست؟

امروزه ریزش مو و طاسی سر دامن گیر تعداد بیشتری از زنان و مردان شده است. از طرفی درصد اعظمی از زیبایی صورت بستگی به موهای ناحیه سر و صورت دارد. عوارض داروهای و شوینده‌های شیمیایی و مواد غذایی غیر استاندارد بر روی سلامت پوست و مو تأثیر منفی دارد و باعث ریزش مو و طاسی سر می‌شود. با توجه به اهمیت مو در زیبایی، روش‌های مختلفی برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر کدام دارای مزایا و معایب مربوط به خود است. در ادامه هر کدام از این روش‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع کاشت مو

سالهاست که از روش کاشت مو برای جبران طاسی سر و حتی صورت و ابرو استفاده می‌شود. روز به روز روش‌های جدیدتر و با تکنولوژی بهتری طراحی شدند که توانستند در نهایت یک موی طبیعی و زیبا ایجاد کنند. معمول‌ترین روش‌های کاشت مو که در حال حاضر در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند، انواع کاشت مو با روش‌های زیر انجام می‌گیرند.

کاشت مو FUT

کاشت مو FUE

بهترین کاندیدا برای روش‌های کاشت مو

بهترین کاندیدها برای روش‌های کاشت مو

با توجه به این که شرایط بیمار چگونه است و چه تعداد گرافت مو مورد نیاز است ممکن است یکی از روش‌های کاشت مو انتخاب شود. معمولاً زمانی که به گرافت های بسیار زیادتری نیاز است یا بانک موی ضعیف‌تری وجود دارد، بهتر است روش FUT در نظر گرفته شود. هر چند این روش معایب بیشتری دارد ولی به علت کاهش آسیب به گرافت های مو، می‌توان تراکم بالایی ایجاد کرد. روش‌های دیگر برای هر کسی که دچار بیماری‌های ارثی ریزش مو است یا نیاز به کاشت مو دارد می‌تواند مناسب باشد.
بهتر است کاشت مو در سنین بالای 30 سال انجام گیرد تا ریزش موی ارثی تا حد زیادی کامل شده باشد و موهایی که بر روی سر مانده‌اند مقاومت کافی داشته باشند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت مو قدمت بیشتری دارد و جزو اولین روش‌های درمانی بوده است. در این روش ابتدا باید بی هوشی موضعی صورت گیرد و بیمار برای برداشت فولیکول‌های مو آماده شود. ناحیه برداشت مو از بخش پشت سر و پایین‌تر از فرق سر است. این ناحیه دارای موهای قوی‌تری است و مقاومت آن در برابر عوامل محیطی و ارثی نیز بیشتر است.
ناحیه بانک مو تراشیده می‌شود و نوار باریکی به عرض 2 سانتی‌متر از این بخش برداشته می‌شود. سپس پوست سر از دو طرف کشیده می‌شود و بخیه صورت می‌گیرد.
در مرحله بعد نوار باریکی که استخراج شده است در آزمایشگاه توسط تیم کاشت به گرافت های کوچکی تبدیل می‌شود و که هر کدام بین 1 تا 4 تار مو دارند. با توجه به تراکم موی فرد بین 1500 تا 2500 گرافت در این مرحله تهیه می‌شود.
سپس ناحیه کاشت مو نیز آماده می‌شود و گرافت‌ها با توجه به خط رویش مو به این ناحیه انتقال داده می‌شوند. عمل کاشت مو ممکن است در یک یا دو جلسه انجام گیرد ولی به طور معمول بین 4 تا 6 ساعت به طور می‌انجامد. مراحل مختلف کاشت باید با دقت بالایی انجام گیرد و انتخاب بهترین دکتر کاشت مو در تهران یا شهرستان‌ها می‌تواند نتیجه عمل را به مراتب بهتر کند.

برای این که بتوانید بهتری نتیجه را از کاشت مو سر در تهران ببینید، قطعاً انتخاب کلینیک مناسب و بهترین دکتر کاشت مو در تهران یا شهرستان‌ها می‌تواند تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.
هنگام انتخاب کلینیک باید دقت داشته باشید که از پزشکان ماهر و با سابقه خوب در بین کادر پزشکی بهره ببرید. همچنین کلینیکی را انتخاب کنید که از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند.
مهم‌ترین معیار در انتخاب کلینیک کاشت مو، رضایت بیماران قبلی از فعالیت‌های انجام شده است. سعی کنید در این زمینه بیشتر تحقیق کنید.

تماس با ما

مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT

هر روش درمانی مزایای و معایب خود را دارد. روش FUT نیز مزایا و معایبی دارد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. در این روش می‌توان تراکم موی بالایی را ایجاد کرد و قسمت بانک مو می‌تواند در صورتی که قوی باشد تراکم لازم را ایجاد کند. روی هم رفته این روش می‌تواند نیاز بسیاری از افراد متقاضی کاشت مو را تأمین کند.
اگر بخواهیم در مورد معایب این روش بحث کنیم باید روند انجام عمل کاشت مو به روش FUT را مورد توجه قرار دهیم. در این روش نیاز به بیهوشی است و این عامل خود یکی از ایرادات این روش است. همچنین برای تهیه گرافت های مو باید پوست بخش کوچکی از سر به همراه مو با ریشه آن برداشته شود. بخیه‌ای که پس از برداشت مو ایجاد می‌شود در قسمت پشت سر ایجاد اسکارهای ناخوشایندی می‌کند. البته به علت این که موهای بخش بالایی بلند می‌شود و بر روی آن قرار می‌گیرند، در حالت عادی مشخص نیست. همچنین ممکن است مشکلاتی مانند عفونت‌های پس از عمل جراحی نیز به وجود آید. ظاهر موهای کاشته شده در این روش حالتی عروسکی دارد و خط رویش موها چندان طبیعی جلوه نمی‌کند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت مو FUT

  • با توجه به وضعیت بیمار ممکن است همان روز مرخص شود یا یک روز در بیمارستان تحت مراقبت باشد.
  • هنگام خواب سر خود را بر روی یک بالش بزرگ قرار دهید تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد. همچنین به نحوی بخوابید که ناحیه بانک مو و کاشت مو آزاد باشد.
  • تا 3 روز از شستن مو خودداری کنید و از کلاه یا هر وسیله دیگری که بر روی فولیکول‌ها فشار وارد کند استفاده نکنید.
  • روزهای اول بعد از عمل در معرض تابش مستقیم خورشید نباشید.
  • برای شستشوی مو از آب و صابون ملایم استفاده کنید.
  • داروهای آنتی‌بیوتیک که برای جلوگیری از عفونت ناحیه بانک مو تجویز شده است باید سر وقت مصرف شوند.

مراقبت‌های قبل از عمل و بعد از عمل کاشت مو FUT

قطعاً برای انجام هر گونه عمل زیبایی مانند سایر جراحی‌ها به مراقبت‌هایی نیاز است. قبل از عمل معمولاً با توجه به برنامه کلینیک و تشخیص پزشک، یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک و تکنسین برگزار می‌شود. سپس توصیه‌های لازم برای قبل از عمل به بیمار ارائه می‌شود.
مراقبت‌های قبل از عمل معمولاً شامل مواردی مانند عدم استعمال دخانیات و الکل یک هفته قبل از عمل، عدم مصرف مواد غذایی از شب قبل از عمل به علت انجام بیهوشی، انجام آزمایش‌هایی که پزشک توصیه می‌کند و مواردی از این قبیل است. بهتر است برای انجام کاشت مو با روش FUT یک همراه نیز با شما باشد تا پس از عمل بتوانید به راحتی به خانه برگردید.

مراحل کاشت مو به روش FIT

مراحل کاشت مو به روش FIT

یکی از روش‌های متداول برای کاشت مو که در حال حاضر نیز از آن استفاده زیادی می‌شود روش کاشت مو FIT است. این روش نسبت به روش کاشت مو FUT جدیدتر است و باعث می‌شود بسیاری از معایب روش قبل هم وجود نداشته باشد.
در روش FIT گرافت های مو به صورت گروهی یا دانه‌ای با پانچ از پشت سر برداشته می‌شود. در این روش نیازی به جراحی نیست و در اکثر موارد با بی حسی موضعی کار انجام می‌گیرد. همچنین به علت عدم برش بر روی سر، خونریزی چندانی نیز وجود ندارد.
بعد از برداشت مو از ناحیه بانک مو، ناحیه کاشت نیز آماده می‌شود و گرافتها به این قسمت انتقال داده می‌شوند. میزان و تعداد گرافت‌هایی که برداشت می‌شود بسیار مهم است و باید به گونه‌ای کار انجام گیرد که مشکلاتی مانند از بین رفتن موهای اطراف و کم مویی در ناحیه پشت سر صورت نگیرد. همچنین در موقع برداشت مو باید مواظب بود تا بر ناحیه ریشه مو فشار وارد نشود و فولیکول‌ها آسیب نبینند.
ممکن است برای به دست آوردن تراکم مورد نیاز، کاشت مو در چند جلسه انجام شود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش FIT

در این روش کاشت مو، نیازی به جراحی و خونریزی نیست و این مورد یکی از مهم‌ترین مزایایی است که می‌توان برای این روش برشمرد. همچنین به علت برداشت مو به صورت واحدهای فولیکولی، هیچ اسکاری بر حای نمی‌ماند و بانک مو بسیار سریع‌ترمیم می‌شود.
در این روش می‌توان مویی با تراکم بالا و حالتی بسیار طبیعی‌تر نسبت به روش FUT ایجاد کرد. به همین علت نسبت به این روش محبوب‌تر است. علاوه بر این بعد از مدتی موهای ناحیه بانک مو به تراکم مورد نیاز می‌رسند و هیچ اثری از برداشت مو در این ناحیه بر جای نمی‌ماند.

با وجود مزایای زیادی که این روش دارد، برداشت مو با این روش دارای معایبی نیز هست. یکی از معایب این روش، از بین رفتن تعداد بیشتری فولیکول مو در هنگام برداشت است و در مواقعی که پزشک یا تکنسین این کار را با مهارت بیشتری انجام دهد مشکل به مراتب کمتر خواهد شد.

برای این که کاشت مو انجام گیرد، باید مانند روش fut جلسات مشاوره قبل از عمل برگزار شود و آزمایش‌های مربوطه انجام گیرد و با توجه به شرایط بیمار توصیه‌های لازم به وی ارائه می‌شود. با توجه به این که در این روش نیازی به بیهوشی نیست حتی می‌توانید خودتان برای کاشت مو مراجعه کنید.

پس از انجام مراحل کاشت مو که معمولاً بین 4 تا 6 ساعت ممکن است به طول بینجامد می‌توانید به راحتی خودتان به منزل برگردید و نیازی به بستری شدن ندارید. همچنین دوران نقاهت پس از عمل وجود ندارد. ولی بهتر است یک یا دو روز در منزل استراحت کنید تا زخم‌های کوچک ناشی از برداشت و کاشت مو ترمیم شوند. همچنین در برابر اشعه مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
به علت این که زخم‌های موجود در پشت سر بسیار ریز هستند، نیازی به پانسمان و مراقبت‌های بعد از عمل برای جلوگیری از عفونت ناحیه نیست و این بخش سریع‌ترمیم می‌شود. سایر مراقبت‌های مربوط به ناحیه کاشت مو نیز مانند روشFUT است. ممکن است نیاز باشد از داروهای تقویتی مانند ماینوکسیدیل برای قوی شدن موهای کاشته شده استفاده کنید. همچنین یک سری ویتامین‌ها و املاح معدنی مانند زینک و ویتامین ب نیز گاهی اوقات توسط پزشک تجویز می‌شود که بهتر است آن‌ها را مصرف کنید.

سؤالات متداول در مورد کاشت مو

کاشت مو در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و به همین علت سؤالات بیشتری هم در این زمینه ممکن است به ذهن بیماران برسد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

قیمت کاشت مو بر اساس این که از کدام روش استفاده کنید متفاوت است. علاوه بر این کلینیک و پزشکی که انتخاب می‌کنید ممکن است تعرفه‌های متفاوتی داشته باشد. همچنین شرایط بیمار و میزان طاسی سر نیز می‌تواند بر روی هزینه کاشت مو مؤثر باشد و قیمت کاشت مو را کاهش یا افزایش دهد.

بله در هر روش کاشت مو، بعد از حدود دو هفته، موها شروع به ریزش می‌کنند که به شوک کاشت مو معروف است. این فرآیند کاملاً طبیعی است و پس از یک یا دو ماه موها مجدداً رشد می‌کنند و یک خط موی طبیعی ایجاد می‌کنند.

به طور معمول از دو ماه بعد از ریزش موها، موهای کاشته شده مجدداً رشد می‌کنند ولی به مرور زمان تراکم و ضخامت موها افزایش می‌یابد و بعد از یک سال تراکم موها کامل می‌شود.

بله با توجه به این که کاشت مو به کمک موهای دارای مقاومت بیشتر انجام می‌گیرد، مشکلاتی مانند ریزش مو در آینده وجود ندارد یا در حد بسیار کم و قابل اغماضی است.

خدمات ما

لیپوماتیک شکم
دکتر علی اصغر صلاحی- ابدومینوپلاستی
دکتر علی اصغر صلاحی کاشت مو
عمل بینی
ماندگاری تزریق چربی به باسن
عوارض عمل پروتز سینه

مشاوره کاشت مو

    شماره تماس

    تعیین وقت برای :