جراحی گوش چیست

جراحی زیبایی گوش چیست ؟

با گسترش روز افزون علم پزشکی ، متخصصین برای درمان بسیاری از مشکلات در زیبایی ها بسیار توانمند شده اند. زیبایی های افراد ممکن است به صورت مادر زادی و یا در اثر بروز برخی از حوادث دچار اختلال گردد.

امروزه پزشکان ما در این زمینه توانایی های بسیاری را کسب نموده اند. یکی از این ترمیم ها که پزشکان متخصص در انجام آن دارای تبحر فراوانی شده اند عمل جراحی گوش یا به نام دیگر آن به انگلیسی Autoplasty می باشد. در این روش ناهماهنگی ها ، نامناسب بودن شکل گوش ها، نامناسب بودن قرار گیری مکان گوش ها و نیز سایز گوش ها مورد بررسی قرار گرفته و برای ترمیم آن اقدام خواهد شد.

البته ناگفته نماند که انجام این عمل جراحی گوش در صورتی امکان پذیر می باشد که سن فرد بالای پنج سال باشد. البته برخی از این عمل های جراحی گوش بلافاصله پس از زایمان انجام می گیرد . این در صورتی می باشد که مشکلات گوش مادرزادی باشد . در این مقاله درباره ی انواع جراحی گوش ، عمل زیبایی گوش، عوارض عمل گوش و مواردی از این قبیل توضیح خواهیم داد.

تهران،خیابان لواسانی غربی،روبروی خیابان شهید آقایی، ساختمان نامی پلاک ۱۱۸،طبقه۷ ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷

دریافت مشاوره رایگان
مراحل انجام جراحی گوش

مراحل انجام عمل جراحی گوش

ابتدا برای اینکه بدانید قبل و بعد از انجام عمل چه کار هایی را باید انجام دهید به پزشک متخصص جراح پلاستیک رجوع می کنید . پزشک با بررسی گوش ها می تواند راه مناسب جراحی زیبایی گوش را برای شما بازگو نماید.

ابتدا فرد پس از انجام معاینات و آزمایشات (در برخی از موارد) در مورد بیهوشی اطلاع کسب می نماید که ممکن است یا به صورت موضعی صورت پذیرد و یا به صورت عمومی انجام گردد .پس از بی هوشی که توسط پزشک و فرد مورد تایید قرار گرفته است پزشک اقدام به ردن برشی در پشت گوش خواهد کرد.

بسیاری از برش ها که برای عمل گوش زده می شوند در پشت گوش خواهند بود اما در برخی از مواقع پزشکان ناگزیرند که از سمت جلو برشی ایجاد نمایند. در این صورت پزشکان با تجربه ی ما به گونه ای برش ها را ایجاد می کنند که بخیه در چین های گوش قرار گیرد و در دید افراد نباشد. سپس پزشک متخصص اقدام به برداشتن پوست نموده و به غضروف دسترسی پیدا خواهد کرد . به دلیل اینکه عمل جراحی گوش دارای انواع بسیار زیادی می باشد در اینجا قادر به ادامه نخواهیم بود . اما موضوع مهم باتجربه بودن و متخصص بودن پزشکان زیبایی ما در این زمینه می باشد.

کاندیدهای جراحی گوش چه افرادی هستند؟

در مواقعی خاص افراد باید اقدام به عمل جراحی گوش نمایند. در بسیاری از مواقع آسیب دیدگی های گوش فقط جنبه ی زیبایی دارند اما در بعضی از موارد نیز گوش ها آسیب دیده اند. در هر دو صورت بهتر است که گوش فرد تحت عمل جراحی گوش قرار گیرد ، زیرا گوش نیز مانند بقیه اعضای بیرونی بدن قابل رویت می باشد و تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی های فرد خواهد داشت . حتی بسیاری از افراد برای زیباتر نمودن آن ها از آویز ها و نیز زیور آلاتی استفاده می کنند تا بر زیبایی ها خود بیافزایند. اما چه افرادی کاندید برای عمل جراحی گوش به شمار می آیند. در اینجا ما به برخی از این نمونه ها که به عمل جراحی نیازمند هستند را برای شما شرح می دهیم :

انواع گوش ها

این گوش ها به شدت کوچک می باشند .در این مدل از گوش ها باید اقداماتی برای بزرگتر شدن آنها انجام داد تا آنها را به اندازه ی عادی و مناسب با سر رساند.

این نمونه از گوش ها دارای اندازه های بسیار بزرگتری نسبت به سر می باشند که ظاهر افراد را بسیار زشت می کنند. با عمل جراحی بر روی این گوش ها آنها را به اندازه ای متناسب با سر می رسانند.

در این نمونه از گوش ها ، گوش به سمت جلو به حالت لوله در آمده است

برای جراحی گوش در این مدل از گوش ها باید گوشی را که کاملا به جلو خم شده است درمان نمود.

این مدل از گوش ها دارای لاله گوش نمی باشند از این رو زیبایی های فرد را به چالش خواهند کشید

در این مدل از گوش ها قوسی که در بالای هر گوش وجود دارد و به سمت بیرون می باشد ، برعکس است و به سمت جمجمه رشد نموده است.

افرادی که گوش آنها به مانند گوش گربه ها رشد نموده است و لبه ی این مدل از گوش ها به سمت جلو خم شده است .

نمونه های دیگر که برای عمل جراحی گوش کاندید می شوند عبارتند از : گوش های مخفی ، گوش های جمع شده ، گوش های کوسمان ( علامت سوالی ) ، گوش هایی که دارای نوک بسیار تیزی میباشند، شکاف لاله گوش .

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی گوش

در عمل جراحی زیبایی گوش احتیاجی به مراقبت های قبل از عمل نمی باشد فقط باید پزشک را از داروهایی که مصرف می نمایید آگاه سازید تا در جریان عمل دچار مشکل نشوید. اما مراقبت های پس از عمل جراحی گوش مانند هر دوره ی نقاهت پس از عمل، خواهد بود. بهتر است پس از عمل جراحی گوش تمامی تذکرات پزشک را به خاطر بسپارید و آنها را مو به مو انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. نسخه ی تجویز شده دکتر را به طور کامل استفاده نمایید ، دوره ی درمانی را کامل کنید.

احساس درد پس از عمل در ناحیه گوش عادی می باشد و این درد ها همراه بیمار هستند تا دارو ها تاثیرات خود را بگذارند و بدن به گوش جدید و مناسب عادت نماید. بهتر است در زمان عطسه کردن دهان خود را باز نگاه دارید تا به گوش شما آسیبی وارد نگردد. از خالی نمودن مخاط بینی به صورت فشار آوردن بپرهیزید زیرا سبب می شود که گوش تازه عمل شده ی شما آسیب ببیند. بهتر است تا مدت سه روز از حمل کردن هر گونه وسیله ی سنگینی خودداری کنید . آب برای گوش شما مانند سم می باشد تا کامل شدن دورهی درمان بهتر است از شست و شوی گوش بپرهیزید و نیز از استخر رفتن تا مدت ها اجتناب کنید تا درمان شما با موفقیت به انتها برسد. دوره ی نقاهت در عمل جراحی گوش شامل سه روز می باشد که بهتر است در این سه روز سر خود را بالا نگاه دارید تا گوش شما به راحتی جای گیرد. اگر گوش تازه عمل شده ی شما دچار خونریزی شد و یا ترشحات خونی از آن خارج شد بهتر است سریعا به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

دکتر صلاحی با انجام صدها عمل زیبایی شکم و سینه،لیپوماتیک شکم و پهلوها، جراحی کشیدن پوست شکم لیپوماتیک ران ها و بازوها، پروتز سینه و جراحی های کوچک کردن و لیفت سینه جزو بهترین پزشکان تهران در جراحی زیباییی مبیاشن دو همچنین دارای رتبه اول کشور در زمینه فوق تخصص جراحی زیبایی می باشند.

تماس با ما

مزایای عمل جراحی زیبایی گوش

گوش نیز مانند برخی دیگر از اعضای بدن در زیبایی های افراد بسیار تاثیر گذار می باشد. افرادی که دارای مشکلاتی در ظاهر گوش می باشند دارای اعتماد به نفس بسیار پایینی هستند. ممکن است گاهی گوش ها در زیر موهای افراد پنهان شوند اما این ندیده شدن بسیار کوتاه مدت می باشد و باز دوباره ظاهر نامناسب گوش در معرض دید خواهد بود .

از این رو عمل زیبایی برای گوش بسیار حائز اهمیت می باشد و افراد بسیاری توجه خاصی به این عمل جراحی گوش خواهند داشت. زمانی که مشکلات گوش شما برطرف می گردد اعتماد به نفس نیز در شما افزایش پیدا کرده و به راحتی می توانید در جمع ها حضور پیدا کنید. ظاهر زیبای گوش شاید در نظر ها عادی باشد اما ظاهر نامناسب گوش همیشه نظر ها را به خود جلب می نماید و از این رو سبب می شود که فرد حاضر نشود در هیچ جمعی حضور پیدا کند.

دریافت مشاوره

سوالات متداول در زمینه ی جراحی گوش

همیشه افراد برای انجام دادن برخی از جراحی ها با سوالاتی رو به رو می شوند که برای آنها بسیار حائز اهمیت می باشد . ما در اینجا سعی کرده ایم برخی از سوالات که بسیار متداول در بین بیماران می باشد را پاسخ دهیم . به این امید که بتوانیم سوالات شما را نیز پاسخگو باشیم . این سوالات در بین بسیاری از افراد پیچیده شده است و از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.

همانطور که در بیشتر عمل های جراحی برای زیبایی شاهد هستید ، این هزینه ها کاملا متغیر خواهند بود. شما ممکن است برای یک دکتر مقدار بسیار زیادی به عنوان هزینه عمل زیبایی گوش تقبل نمایید اما برای پزشک دیگری دستمزد عادی را هزینه کنید . همچنین بیمارستان و یا کلینیک در عمل جراحی گوش شما بسیار تاثیر گذار هستند چه از نظر انجام عمل و چه از نظر هزینه عمل گوش .از این رو افراد در زمان مراجعه به پزشکان متخصص ما می توانند هزینه انجام این جراحی زیبایی را در نظر بگیرند و سپس اقدام به عمل جراحی زیبایی نمایند.

این سوال یکی از سوالاتی می باشد که بسیاری از افراد قبل از اقدام به عمل جراحی گوش در ذهن خود می پرورانند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این نوع از عمل ها کاملا زیبایی بوده است و هیچ ارتباطی به شنوایی فرد نخواهد داشت . این عمل جراحی فقط بر روی ناحیه بیرونی گوش تاثیر گذار است و به مکانیسم شنوایی فرد و ناحیه داخلی گوش هیچ ارتباطی نخواهد داشت.

پس از انجام عمل جراحی گوش دوره نقاهت و مراقبت زیر یک هفته میباشد اما بهبودی کامل در این زمان اتفاق نمی افتد. در زمان یک هفته پس از انجام عمل کم کم عوارض ها از بین خواهند رفت و فرد کم کم رو به بهبودی خواهد رفت اما دوره ی بهبودی کامل فرد سه الی چهار هفته پس از انجام عمل خواهد بود.

این نوع از عمل ها در زمانی برای افراد انجام می پذیرد که اگر مادر زادی می باشد، گوش رشد کامل خود را کرده باشد .سنی که گوش در آن سن به رشد کامل خود رسیده است 5 تا 6 سالگی می باشد و نیز بهترین زمان برای انجام عمل همین سن خواهد بود .اما در مواقعی برخی از گوش ها بر اثر سوانح دچار برخی از مشکلات در زیبایی می شوند که در این صورت بهتر است به پزشکان متخصص ما مراجعه نمایید تا زمان مناسب برای انجام عمل جراحی گوش را برای شما تعیین نمایند.

زمانی که عمل جراحی گوش به صورت کامل انجام شود و فرد هوشیاری کامل خود را بدست آورد می تواند شاهد نتیجه ی عمل خود باشد . اما برای اینکه بتوان نتیجه ی اصلی عمل جراحی را شاهد باشید باید به مدت چهار الی شش هفته تحمل نمایید .البته دیدن نتیجه پس از چهار هفته بسیار بهتر خواهد بود زیرا در این زمان بهبودی تا حد بسیار بالایی صورت پذیرفته است و گوش دیگر ورمی نخواهد داشت .

خدمات ما

لیپوماتیک شکم
دکتر علی اصغر صلاحی- ابدومینوپلاستی
دکتر علی اصغر صلاحی کاشت مو
عمل بینی
ماندگاری تزریق چربی به باسن
عوارض عمل پروتز سینه

فرم مشاوره

    شماره تماس

    تعیین وقت برای :