در این مقاله از سایت دکتر علی اصغر صلاحی شما با مزایا ، معایب و عوار ابدومینوپلاستی آشنا خواهید شد.

پس از بارداری یا کاهش وزن بیش از حد، معمولا پوست شل و چربی در اطراف شکم باقی می‌ماند. ممکن است شما هر کاری هم انجام دهید، چه تغذیه خود را اصلاح کنید و چه بیشتر ورزش کنید، این پوشت شل در اطراف شکم از بین نرود و شما نتوانید به شکمی زیبا و خوش فرم دست پیدا کنید. در این موارد از جراحی ابدومینوپلاستی استفاده می‌شود که به آن تام تاک (tummy tuck) نیز گفته می‌شود. البته عمل ابدومینوپلاستی صرفا به مواردی که پیشتر به آن پرداختیم منحصر نمی‌شود.

حتی اگر شما وزن زیاد یا شکم بزرگی داشته باشید یا به دلیل افزایش سن پوست شما کشش سابق را نداشته باشد، باز هم شما می‌توانید به انجام عمل جراحی زیبایی شکم اقدام کنید. این روش می‌تواند پوستی زیبا را به شما برگرداند. البته باید گفت که در کنار مزایا ابدومینوپلاستی باید معایب و عوارض ابدومینوپلاستی را نیز دید. در این متن به این جراحی خواهیم پرداخت و پس از معرفی آن خواهیم گفت که مزایا و معایب ابدومینوپلاستی چیست و در ادامه به پرسش‌های زیر خواهیم پرداخت:

عنواین مقاله

عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

هدف اصلی عمل ابدومینوپلاستی این است که پوست‌ها یا چربی‌های اضافی ناحیه تحتانی معده و باسن همین طور ناحیه کمر از بدن خارج شود و به اعضای بدن در این قسمت فرمی زیبا و صاف ایجاد می‌کند. هدف دیگر این عمل این است که ماهیچه‌های شکم که به دلایل مختلفی نظیر چاقی و بارداری از هم جدا می‌شده‌اند و یا ضعیف شده‌اند، به هم پیوند می‌زند تا در ماهیچه‌های شکم یکپارچگی ایجاد کند و به حالت اولیه خود بازگرداند. این نکته قابل توجه است که یکپارچگی این عضلات در شکم باعث استحکام این عضلات نیز می‌شود.

نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که ابدمینوپلاستی با لیپوساکشن متفاوت است. در شیوه لیپوساکشن چربی برداشته می‌شود و پوست یا عضلات شکم ترمیم نمی‌شوند. البته ممکت است که لیپوساکشن به به عنوان بخشی از جراحی ابدومینوپلاستی قرار بگیرد. همچینین هنگام انتخاب جراحی مورد نیاز خود باید به این موضوع دقت کنید که پس از جراحی لیپوساکشن ممکن است پوست شما به خوبی جمع نمی‌شود و همین موضوع باعث ایجاد پوست اضافی در بدن شما می‌شود که ظاهر زیبایی ندارد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱

مزایا ابدومینوپلاستی چیست؟

همان طور که در قسمت قبلی نیز به آن پرداختیم، هدف اصلی عمل ابدومینوپلاسیتی این است که چربی و پوست اضافی در اطراف شکم برداشته می‌شود. از مزایا ابدومینوپلاستی این است که به این شیوه شما می‌توانید شکمی خوش فرم و صاف داشته باشید. به همین دلیل این عمل از جمله جراحی‌های زیبایی ( لیپوماتیک ) تلقی می‌شود. اما نکته شایان توجه این است که مزایا ابدومینوپلاستی در موارد زیبایی خلاصه نمی‌شود و این عمل مزایای درمانی دیگری نیز دارد که ما در این جا به جلوگیری از بروز فتق اشاره خواهیم کرد.

فتق زمانی به وقوع می‌پیوندد که ماهیچه‌ها و عضلات شکم ضعیف می‌شود و روده وارد بافت ماهیچه‌های شکمی می‌شود. همان طور که گفته شد یکی از مزیا ابدومینوپلاستی پیوند ماهیچه‌ها و محکم کردن آن است که همین مضوع باعث می‌شود که از این عارضه جلوگیری شود.

عوارض و معایب ابدومینوپلاستی چیست؟

عوارض ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی همانند دیگر جراحی‌ها عوارض بالقوه‌ای دارد که پیش از انتخاب این گزینه فرد باید آن را بررسی کند و سپس با آگاهی کامل نسبت به انتخاب آن اقدام کند. البته پیش از این که به عوارض ابدومینوپلاستی بپردازیم، این نکته شایان توجه است که حتما پزشک شما همه این نکات را با توجه به ویژگی‌های فردی شما در روز مشاوره بیان می‌کند و شما بی شک با تمام این موضوعات پیش از عمل آشنا خواهید شد. یکی از عوارض ابدومینوپلاستی موضوع بیهوشی است. اگر شما جراحی ابدومینوپلاستی کامل انجام دهید. به شما بیهوشی عمومی داده می‌شود. در ادامه به دیگر معلایب ابدومینوپلاستی که ممکن است واقع شود، خواهیم پرداخت:

  • عملیات جراحی شکم می‌تواند دردناک باشد که البته با تجویز قرص‌های پزشک این موضوع رفع می‌شود.
  • به ندرت اتفاق می‌افتد که محل جراحی خونریزی کند که البته این اتفاق تنها 24 ساعت پس از جراحی ادامه پیدا خواهد کرد.
  • اگر از زخم جراحی به خوبی مراقبت نشود ممکن است که عفونت زخم به وجود بیاید.

جمع‌بندی

امروزه یکی از راه‌های لاغری به کمک جراحی، روش ابدومینوپلاستی است که امروزه با اقبال بسیاری روبه رو شده است. در این متن ابتدا به معرفی این عمل پرداختیم و گفتیم که در این عمل چربی و پوست اضافی در ناحبه اظراف شکم برداشته می‌شود و سپس مزایا ابدومینوپلاستی را بررسی کردیم و گفتیم که هر چند این عمل از آن جایی که باعث ایجاد شکمی صاف در فرد می‌شود و به همین دلیل جراحی زیبایی به حساب می‌آید اما می‌تواند از نظر درمانی نیز موثر باشد و در این زمینه به مورد فتق اشاره کردیم. این عمل با مستحکم کردن ماهیچه‌های شکمی مانع نفوذ روده و ایجاد فتق می‌شود و در بخش آخر نیز معایب و عوارض ابدومینوپلاستی را برشمردیم که به طور خلاصه می‌توان گفت که به تجویز پزشک برای پس از عمل بابد به دقت عمل کرد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱