عمل پروتز سینه چیست

عمل پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه يعني بازسازی آن و حجیم شدن آن با پروتز و یا ایمپلت سینه است که به صورت عمل پروتز سینه صورت می‌گیرد.
پروتز سینه یک نوع عمل زیبایی می‌باشد که از عمل‌های ایمن به شمار می‌رود و نیاز است یکی دو ساعت بیهوشی صورت بگیرد. لازم است که قبل از انجام این عمل از یک مشاوره متخصص گرفت و با روش‌های مختلف پروتز سینه و انواع آنها که برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد، آشنا شد و با یک اطلاع جامع عمل پروتز سینه را انجام دهید.
پروتز سینه معمولاً نسبت به اندازه سینه، بافت سینه و پوشش نسج نرم متفاوت است.

تهران،خیابان لواسانی غربی،روبروی خیابان شهید آقایی، ساختمان نامی پلاک ۱۱۸،طبقه۷ ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷

دریافت مشاوره رایگان
پروتز سینه چیست

پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

در پروتز سینه جراح برای قرار دادن پروتز در داخل سینه برش‌هایی در زیربغل، دور چین زیر سینه (ناف) و بافت اطراف نوک پستان (هاله دور سینه) انجام دهد و بعد از آن پروتز را از بالا به پایین عضله دیواره قفسه سینه قرار می‌دهند. بعد از قرار دادن پروتز سینه در جای خود بدن طوری عمل می‌کند که آن را در جای خود نگه می‌دارد و مانع از حرکت کردن آن می‌شود و پزشک جراح برش‌های ایجاد شده را بخیه می‌زند.

لیف سینه با پروتز یکی از روش‌هایی است که سینه را به بالا می‌کشند که افتادگی سینه از بین می‌رود و بزرگتر می‌شود. این نوع عمل ترکیبی از پروتز و لیفت است که لیفت داخلی برای بالا رفتن سینه استفاده می‌شود. لیف سینه برای همه افراد صورت نمی‌گیرد و این عمل باید توسط یک پزشک متخصص و زبردست صورت بگیرد.

کاندیدهای عمل پروتز سینه چه کسانی می‌باشند؟

کسانی که در اثر بیماری مانند سرطان یک قسمت و تمام سینه خود را از دست داده‌اند، افرادی که تنها یک سینه دارند و یا به طور مادرزاد سینه‌های آنها شکل غیرعادی و غیرمتقارن دارد کاندیدهای عمل پروتز سینه  هستند و با عمل پروتز سینه می‌توانند این مشکل را برطرف نمایند. بانوانی که با بالا رفتن سن آنها، شیردهی و بارداری سینه‌هایشان کوچک می‌شود و یا در اثر رژیم غذایی و سوء تغذیه و یا مشکلات هورمونی دارای سینه‌های کوچک می‌باشند و سینه‌های آنها دچار افتادگی می‌شود نیز کاندیدهای عمل پروتز سینه می‌باشند.

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه براساس برجستگی و شکل ظاهری:
براساس برجستگی پروتز سینه دارای سه نوع است که شامل پروتز با برجستگی کم، با برجستگی زیاد و برجستگی خیلی زیاد هستند.
از نظر شکل ظاهری به دو نوع کلی تقسیم می‌شود پروتز سینه گرد است که برای افرادی مناسب است که تمایل دارند سینه آنها برجسته باشد و دوست دارند سینه آنها بافت نرم و فرم خوبی داشته باشد این نوع پروتز سینه را انتخاب می‌کنند.
نوع دیگر پروتز سینه که اشکی می‌گویند برای افرادی مناسب است که دوست دارند سینه آنها شکل طبیعی باشد. این نوع پروتز برای افرادی مناسب‌تر می‌باشد که سینه آنها بافت نرم زیادی ندارد و دارای سینه‌های تخت و نامتوازن می‌باشند.
از نظر جنس و مواد ساخته شده پروتز سینه دارای سه نوع گوناگون است که از نظر کیفیت تفاوت چندانی با هم ندارند اما از نظر هزینه و راحت بودن و برش‌هایی که باید انجام شود با هم متفاوت و نسبت به شرایط هر بیمار انتخاب می‌شوند.

نوع اول پروتز سینه براساس جنس آب نمکی گفته می‌شود که گرد می‌باشند و داخل آنها با سالین و آب نمک استریل پر شده است. این پروتز دارای جداره سیلیکونی است که نفوذ ناپذیر می‌باشد و اگر در مواردی پاره شود آب نمک داخل آن جذب بدن می‌باشد و مشکلی برای سلامتی به وجود نمی‌آورد. این نوع پروتز مزیت‌هایی از قبیل این که برش‌ها کمتر صورت می‌گیرد و از نظر هزینه هم پایین‌تر می‌باشد و مانیتورینگ و معاینه کمتری لازم دارد.. پروتز سینه آب نمکی دارای معایبی همچون خالی شدن خود به خود، تأثیر گذاشتن بیشتر بر بافت سینه، ریسک چین‌خوردگی و در هنگام لمس غیرطبیعی‌تر می‌باشد و برای افراد زیر 18 سال مناسب نمی‌باشد.

انواع پروتز سینه

پروتز سینه سلیکونی ژل مانند و خاصیت چسبندگی دارند. از ترکیب‌های متفاوت سیلیکون ساخته شده است و به خاطر نزدیک بودن آن به بافت سینه معمولاً انتخاب اول خانم‌ها می‌باشد و اگر صدمه‌ای ببیند از بین نخواهد رفت. ژل‌های داخل پروتز به لایه‌های دیگر و اطراف آن وارد می‌شود. کسانی که بخواهند این عمل پروتز سینه را انجام دهند باید 22 سال به بالا باشند. هزینه آن بالاتر است و باید به صورت منظم معاینه شوید و ممکن است بدون اینکه نشانه‌ای از خود بروز دهد پاره شود. در این نوع عمل بعد از گذشت سه سال باید MIR صورت بگیرد و بعد آن هر دو سال یک بار چک شود.
یک نوع دیگر پروتز سینه؛ پروتزهای ثابت است که از سیلیکون متراکم‌تری استفاده می‌شود و سفت‌تر می‌باشند. آسیب دیدن آن کمتر است، عیب آن تنها این است که برش‌هایش بیشتر است.

دکتر صلاحی با انجام صدها عمل زیبایی شکم و سینه،لیپوماتیک شکم و پهلوها، جراحی کشیدن پوست شکم لیپوماتیک ران ها و بازوها، پروتز سینه و جراحی های کوچک کردن و لیفت سینه جزو بهترین پزشکان تهران در جراحی زیباییی مبیاشن دو همچنین دارای رتبه اول کشور در زمینه فوق تخصص جراحی زیبایی می باشند.

تماس با ما

آمادگی های لازم برای انجام عمل پروتز سینه

عوارض عمل پروتز سینه شامل چند مورد است که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم در بعضی مواقع ممکن است زخم‌ها از هم جدا شوند، سینه‌ها ممکن است شکل قرینه نداشته باشند و محل زخم‌ها در بعضی مواقع دچار خونریزی می‌شودف جمع شدن خون که به آن هماتوم می گویند، یکی دیگر از این عوارض است. عفونت و قرار ندادن اصولی پروتز در محل یکی دیگر از عوارض پروتز سینه می‌باشد. هنگامی که پروتز سینه را انجام می‌دهید ممکن است به صورت موقت و دائم در حس کردن سینه خود تغییر ایجاد شود. پاره شدن خود پروتز، چین خوردن پوستی که روی پروتز است، جمع شدن مایع در اطراف پروتز، درد، جابه‌جا شدن پروتزها، لخته شدن خون در رگ‌ها از عوارض دیگر پروتز سینه می‌باشند.

قبل از عمل پروتز سینه اگر دارویی خاص استفاده می‌کنید پزشک خود را در جریان آن قرار دهید. بعضی از داروها باید قبل از عمل قطع شود و یا تغییری در آنها ایجاد شود که خللی در عمل به وجود نیاورد. آسپرین، داروی ضد التهاب، مکمل گیاهی از 10 روز مانده به عمل باید قطع شود. انجام دادن ماموگرافی و آزمایش‌های مورد نیاز یکی از موارد مهم و ضروری است. افرادی که سیگاری هستند از دو هفته قبل از عمل باید کنار بگذارند.

بعد از انجام دادن عمل پروتز سینه نیز اقداماتی باید صورت بگیرد.
– داروهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می‌شود به صورت منظم و دقیق باید مصرف شود تا از هرگونه عفوت جلوگیری شود.
– در هنگام استراحت به شکم و پهلو خوابیدن ممنوع است. بهترین نوع خوابیدن به پشت است. بعد از دو هفته از گذشتن عمل روی پهلو خوابیدن مانعی ندارد.
• در این عملی که بخیه‌ها به صورت جذبی می‌باشند و بعد از گذشت 10-14 روز می‌توانید ماساژ دادن سیلیکون را شروع نمایید تا زخم شما هم زودتر خوب شود. بخیه‌هایی که به صورت جذبی نیستند معمولاً یک هفته بعد از عمل کشیده می‌شود.
• تا یک هفته بعد از عمل استراحت نمایید و از فعالیت‌هایی نظیر حمل کردن اجسام سبک و شانه زدن مشکلی را به وجود نمی‌آورد اما جانب احتیاط را رعایت فرمایید.
• از سوتین‌های طبی که توسط پزشک تجویز می‌شود به مدت 12-6 هفته بیست و چهار ساعته استفاده نمایید زیرا این نوع سوتین‌ها حکم پانسمان را دارند و سینه شما را در حالت مطلوب نگه می‌دارد.
• به مدت 3 هفته بعد از عمل پروتز سینه نباید سیگار بکشید.
• رانندگی در صورتی که داروهای مسکن شما قطع شد مشکلی پیش نمی‌آورد.
• ورزش‌های پایین تنه و پیاده‌روی بعد از گذشت زمان دو هفته مانعی ندارد فشار نباید بیش از حد باشد.

طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه چقدر است؟

طول عمر پروتز سینه در افراد مختلف نسبت به فعالیت‌های مختلف دارای ماندگاری متفاوتی می‌باشد. افرادی که ورزش می‌کنند و فعالیتشان بیشتر است نسبت به کسانی که فعالیت کمتری دارند پروتز آنها زودتر پاره و یا چروکیده می‌شود.

بعد از 10 تا 15 سال عمل پروتز سینه باید به وسیله پزشک معاینه شود و اگر لازم بود سونوگرافی شوید.

سوالات متداول عمل پروتز سینه

این نوع تغییرات ممکن است در بعضی افراد زیاد و در بعضی افراد کم شود. به طور معمول تغییرهای دائمی بین 5-3% می‌باشد و بیشترین میزان تغییرات حس در محل هاله سینه به وجود می‌آید.

جواب این سوال نیز منفی می‌باشد. پروتز سینه و سرطان هیچ ارتباطی با هم ندارند. گزارشی در این باره در دسترس نیست.

خدمات ما

لیپوماتیک شکم
دکتر علی اصغر صلاحی- ابدومینوپلاستی
دکتر علی اصغر صلاحی کاشت مو
عمل بینی
ماندگاری تزریق چربی به باسن
عوارض عمل پروتز سینه

فرم مشاوره

    شماره تماس

    تعیین وقت برای :