لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن چیست؟

در این مقاله سعی داریم شما را با عمل لیفت گردن آشنا نماییم. در انسان ابتدایی‌ترین قسمتی که در آن می‌توان پیری را شاهد بود گردن است و با پیشرفت علم پزشکی این مشکل به راحتی برطرف می‌شود و آن لیفت گردن می‌باشد.
گردن به دلیل اینکه پوست نرمی دارد بسیار زودتر از قسمت‌های دیگر پیری را نشان می‌دهد و از مزایای آن ، این است که این مشکل به راحتی حل می‌شود.
در جراحی و این عمل پوست و چربی اضافه از بین می‌رود و یکی از بهترین روش‌های جراحی به حساب می‌آید و این عمل با پیشرفت تکنولوژی یک ظاهر طبیعی را به گردن شما می‌دهد.

دریافت مشاوره رایگان

تهران،خیابان لواسانی غربی،روبروی خیابان شهید آقایی، ساختمان نامی پلاک ۱۱۸،طبقه۷ ۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷

تماس با ما
لیفت گردن چگونه انجام می شود

نحوه انجام کار

جراحی لیفت گردن معمولاً بین 3-2 ساعت به تنهایی طول می‌کشد. در هنگام عمل حتماً از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردر باشید و قبل از جراحی مطمئن باشید که از کجای گردن خود ناراضی هستید و می‌خواهید تغییر کند. قبل از انجام عمل لیفت گردن سعی نمایید با یک مشاوره مطمئن و آگاه مشاوره نمایید تا بتوانید بهترین راهنمایی‌ها را داشته باشید.

معمولاً لیفت گردن به دلیل چروک شدن گردن، چربی اضافه و یا پوست شل و زیاد در گردن صورت می‌گیرد.
هنگامی که گردن شما دارای عضلات ضعیف باشند این مشکل را با جراحی پلیدیسپلاستی می‌توانید برطرف نمایید. در این روش پشت گوش و یا چانه شما برش داده می‌شود و به عضله گردن‌تان پیوند داده می‌شود. در این روش جراحی لیفت گردن ممکن است بعضی از عضلات شما از بین برود.
یک روش نوین دیگر است در این عمل است که در آن برش‌ها کوچکتر هستند و از دوربین‌های کوچکی که به یک لوله نازک متصل هستند جراحی را تکمیل می‌نمایند. قبل از انجام عمل سعی نمایید با دکتر خود در مورد بیهوشی و نوع آن صحبت نمایید و گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

کاندیدهای مناسب برای این عمل

به طور معمول جراحی لیفت گردن نسبت به تغییر در ظاهر گردن از سن 30 تا 70 سال صورت می‌گیرد. به طور معمول کسانی که سالم هستند و مشکل و بیماری خاصی ندارند می‌توانند این عمل را انجام دهند و افرادی که سیگاری نیستند برای عمل لیفت گردن مناسب‌تر می‌باشند و کسانی که خوش‌بین هستند و می‌دانند که هدفشان از این عمل چیست گزینه مناسب می‌باشند.
کسانی که پوست آنها ارتجاع بیشتری دارد نسبت به کسانی که پوست شلی دارند بعد از عمل لیفت گردن ماندگاری بیشتری را از این عمل به دست می‌آورند. نکاتی که در جراحی لیفت گردن تأثیر گذار است به چند عامل بستگی دارد که از آن جمله می‌توان به جنسیت، آناتومی انسان، رژیم غذا، نوع لیفت گردن که انجام می‌شود و سن و سال و وضعیت فیزیکی هر فرد اشاره نمود که نقش مهمی در ماندگاری لیفت گردن دارد. به طور معمول مدت زمان ماندگاری لیفت گردن بین 7 تا 10 سال است که در بین افراد متغیر می‌باشد.

آمادگی های لازم برای انجام عمل لیفت 

برای هر عملی قبل و بعد از آن باید نکاتی حتماً مورد توجه قرار بگیرد که جراحی لیفت گردن نیز از این قائله مستثنی نیسست.

قبل از اقدام به جراحی لیفت گردن در ابتدا حتماً بدانید که برای چه می‌خواهید این عمل را انجام دهید و بعد از عمل چه انتظاری از جراحی خود دارید.
اگر سابقه بیماری خاص، قلبی، عروقی و یا حساسیت دارید حتماً با پزشک خود در میان بگذارید. قبل از انجام لیفت گردن اگر داروی خاصی را استفاده می‌نمایید نیز باید به دکتر خود اطلاع دهید. سابقه مصرف از دخانیات و الکل نیز باید اطلاع داده شود و نکته دیگر که پیش از جراحی لیفت گردن باید در نظر گرفته باشد سابقه جراحی اگر داشته‌اید حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.
به طور معمول قبل از جراحی  باید خود را آماده این جراحی نمایید و رعایت نکاتی از چند هفته قبل از عمل ضروری می‌باشد که ما در اینجا به آنها اشاره می‌نماییم:
یک هفته قبل از جراحی لیفت گردن از غذاهایی که دارای چربی زیادی هستند خودداری نمایید و همچنین غذاهایی که دارای سیر می‌باشند نباید مصرف شود و خوردن چای سبز نیز ممنوع می‌باشد. دو هفته قبل از جراحی استعمال دخانیات و مصرف الکل نباید صورت بگیرد.
اگر از داروهایی مانند ژلوفن، مفنامیک اسید، ایبوپروفن، مکل‌های ویتامین E و C و آسپرین استفاده می‌نمایید، قطع کنید.
کسانی که از داروهای فشار خون، تیروئید و قند خون استفاده می‌نمایید باید قبل از جراحی لیفت گردن پزشک خود را مطلع سازند و مصرف این داروها تا زمان صبح روز عمل باید با کمترین آب خورده شود و مشکلی پیش نمی‌آورد.

مراقبت بعد از لیفت گردن و نکات که پس از جراحی لیفت گردن باید حتماً رعایت شود که بسیار ضروری است:
از یک دماسنج برای سنجش تب، بسته‌های یخ برای استفاده و گاز و حوله استفاده نمایید و یک لباس راحتی و دکه‌دار بپوشید که نیاز نباشد آن را از گردن خود خارج نمایید. محل جراحی لیفت گردن باید با بتادین شسته شود و از مواد آنتی باکتری استفاده شود. بعد از عمل لیفت گردن سعی نمایید کسی به عنوان همراه کمک حال شما باشد و تا زمان بهبودی مراقب شما باشد.
مراقبت بعد از جراحی لیفت گردن بسیار مهم است و باید به دقت صورت بگیرد که مشکلی را برای شما به وجود نیاورد.
بعد از عمل لیفت گردن سعی نمایید به پشت خوابیده و بالش زیر گردن خود قرار ندهید.
به هیچ وجه از داروهایی غیر از داروهایی که پزشک خود تجویز کرده است، استفاده ننمایید. تا 48 ساعت بعد از لیفت گردن به حمام نروید و اگر زمانی درگیر سرفه شدید حتماً موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

عمل لیفت گردن مانند بسیاری از عمل‌ها دارای مزایا و معایبی می‌باشد که شما را با برخی مزایا و معایب لیفت گردن آشنا می‌نماییم.
از مزایای لیفت گردن می‌توان به این موارد اشاره نمود که غبغت از بین می‌رود و پوست‌های اضافی از صورت و گردن برطرف می‌شود. هنگامی که چربی‌های اضافه حذف شوند صورت شما زیباتر و ظریف‌تر می‌شود و فک و چانه ظاهر بهتری پیدا می‌نمایند و در نتیجه با جراحی لیفت گردن صورت شما جوانی دوباره خود را به دست می‌آورد.

ممکن است آسیب‌های بافتی که در صورت در اثر لیفت گردن به وجود آمده است مدت درمان آن به مرور صورت بگیرد و در قسمت‌های بریده شده بی‌حسی و خارش ممکن است احساس شود. عمل لیفت گردن به طور کلی ظاهر شما را تغییر نمی‌دهد بلکه سن شما را چند سال کاهش می‌دهد. بعد از جراحی لیفت گردن باید تا مدتی استراحت کامل داشته باشید و نکات پزشک خود را به طور دقیق انجام دهید.
سعی نمایید قبل از اقدام به عمل لیفت گردن یک آگاهی کامل نسبت به تمام نکات قبل و بعد از عمل داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید و از مشاوران و پزشکان متخصص این کار بهره ببرید تا نتایج مطلوبی در این زمینه حاصل شود و از کلینیک‌ دکتر علی اصغر صلاحی و شناخته شده برای انجام عمل لیفت گردن که تخصص کافی را در این زمینه دارند استفاده نمایید.

عوارض لیفت گردن

عمل لیفت گردن نیز شامل عوارضی می‌باشد که شامل

  • سفتی در گردن
  • سوزش
  • مور مورتورم
  • کبودی

در بعضی مواقع ممکن است صورت شما تا هفته‌ها بی‌حس باشد که این امر طبیعی است، عفونت، حساسیت به داروها در هنگام جراحی و بعد آن ممکن است پیش آید که با گذشت چند هفته از بین خواهد رفت.
این نکته را فراموش نکنید که اگر دچار تب، ترشح چرکی از مکان زحم و یا التهاب شدید سریعاً با پزشک خود در میان بگذارید تا اگر دچار عفونت شده‌اید سریع برطرف شود.

عوارض لیفت گردن

کلینیک دکتر علی اصغر صلاحی

دکتر صلاحی با انجام صدها عمل زیبایی شکم و سینه،لیپوماتیک شکم و پهلوها، جراحی کشیدن پوست شکم لیپوماتیک ران ها و بازوها، پروتز سینه و جراحی های کوچک کردن و لیفت سینه جزو بهترین پزشکان تهران در جراحی زیباییی مبیاشن دو همچنین دارای رتبه اول کشور در زمینه فوق تخصص جراحی زیبایی می باشند.

دریافت مشاوره رایگان

نتایج پس از لیفت چطور است؟

جراحی لیفت گردن طوری است که به زودی اثر زیبایی بعد از جراحی به خوبی نمایان است اما اگر می‌خواهید نتیجه درست را ببینید تا زمانی که التهاب و کبودی‌ها از بین برود باید صبوری نمایید و این اثرات تا مدت‌ها ماندگار می‌باشند و به زودی از بین نمی‌روند

هزینه لیف گردن

لیفت گردن هزینه ثابتی ندارد و قیمت تمام شده آن بستگی به چند عامل دارد که از آن جمله می‌توان به دستمزد پزشک، تعرفه مشخص شده کلینیک‌های متخصص و مقدار چین و چروک‌ها متغیر باشد.

در جراحی لیفت گردن هزینه تمام شده جراحی به میزان چین و چروک های گردن ، دستمزد متخصص و تعرفه کلینیک‌های تخصصی بستگی دارد .

هزینه لیفت گردن

خدمات ما

لیپوماتیک شکم
دکتر علی اصغر صلاحی- ابدومینوپلاستی
دکتر علی اصغر صلاحی کاشت مو
عمل بینی
ماندگاری تزریق چربی به باسن
عوارض عمل پروتز سینه

فرم مشاوره

    شماره تماس

    تعیین وقت برای :