عمل‌های زیبایی انواع پروتز سینه که توسط بانوان انجام می‌شود به منظور بازسازی سینه یا حجیم شدن آن است. انواع پروتز سینه برای بهبود آسیب‌های است که با گذشت زمان بر اثر عواملی مانند شیر دهی و سختی دوران حاملگی، کمتر شدن وزن، کمبود تغذیه مناسب، گاهی سرطان و آسیب دیده‌است.

در این مقاله از سایت دکتر علی اصغر صلاحی می‌خواهیم درباره انواع مدل پروتز سینه اطلاعاتی را به شما ارائه کنیم. اگر تا انتهای این مقاله را با دقت مطالعه کنید با مزایا و معایب عمل پروتز سینه آشنا خواهید شد.

عنواین مقاله

پروتز سینه چه نوع عمل جراحی است؟

طی یک فرایند جراحی دو ساعته که فرد را بیهوش می‌کنند و اقدام به عمل جراحی زیبایی به جهت ایمن‌سازی با کمترین تهاجم برای بزرگ کردن سینه پروتز سینه می‌گویند. البته همه پزشکان متخصص پیش از آن که فرد تصمیم به عمل جراحی زیبایی بگیرد توصیه می‌کنند تا برای آگاهی از انواع پروتز سینه و چرایی عمل آن از پزشک عمل زیبایی مشورت بگیرد.

تا اینکه مشخص شود چرا تصمیم به عمل زیبایی پروتز سینه گرفته‌است و بعد از آن عمل جراحی با توجه به فرد بدن فرد و اندازه و نوع سینه با روش‌های مختلف انجام شود. مواردی که معیارهای جراحی انواع مدل پروتز سینه محسوب می‌شوند عبارت اند از پهنا و بزرگی سینه، سنجیدن و ارزیابی نرمی سینه و نوع بافت آن. ممکن است افرادی که اقدام به عمل جراحی سینه می‌کنند احساس بدی به این کار داشته باشند زیرا متعقدند با این عمل زیبایی و فرم اصلی بدن خود را از بین می‌برند. البته به مرور زمان حالت عادی بدن ایجاد می‌شود و حتی ممکن است فرم بهتری از قبل بگیرد.

انواع پروتز سینه برای ایجاد پروتز توسط برش‌ها است که طی سه مرحله انجام می‌شود، قسمت‌های زیر بغل، اطراف سینه (بافت نوک پستان) اطراف ناف و چین نزدیک سینه برش خورده و پروتز پس از رد شدن از قسمت بالایی یا پایینی سینه وارد دیواره قفسه ی سینه خواهد شد. بدن انسان این خاصیت را دارد که پروتز را درون خود نگه دارد و مانع از تکان خوردن و جابجایی آن شود. جراح پس از قرار دادن پروتز داخل سینه برش‌ها را بخیه می‌زند.

برای اینکه بدانیم یک متخصص و جراح پروتز سینه باید چه ویژگی هایی داشته باشد مقاله بهترین جراح پروتز سینه را از دست ندهید .
انواع مدل پروتز سینه

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷ - ۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱

انواع پروتز سینه از لحاظ برجستگی

پروتزهای سینه از نظر برجسته بودن دارای سه نوع پروتز با کاهش برجستگی، پروتز با افزایش برجستگی و پروتز با افزایش برجستگی زیاد می‌باشد. در ادامه با انواع مدل پروتز سینه بیشتر آشنا خواهید شد.

  • شکل ظاهری پروتزهای سینه

پروتز مدل سینه گرد یا round برای بانوانی است که علاقه‌مند هستند سینه‌هایشان از برجستگی خاصی برخوردار باشد و افرادی هم هستند که سینه ای با مدل و فرم نرم تری رو دوست دارند جراحی پروتز مدل گرد را انتخاب کنند. این فرایند پروتز گرد مزایای دارد که شامل اصلاح در جراحی در تغییر نوع پروتز، منقبض شدن نوع کپسولی، پارگی یا چرخش پروتز علاوه برداشتن چرخش تکرار شونده پروتز می‌شود.

  • پروتز مدل اشکی یا آناتومیکال

افرادی ترجیح می‌دهند تا شکل ظاهری سینه آن‌ها نمای عادی و طبیعی تری داشته باشد، از انواع پروتز سینه این مدل را انتخاب می‌کنند. البته افرادی هم هستند که بافت سینه آن‌ها با کاهش حجم مواجه شده‌است و ممکن است بافت سینه مشخصی نداشته باشند.

آن دسته از کسانی هم که مدل سینه‌هایشان حالت تخت تری دارد و پوشش آن‌ها بسیار کم می‌باشد. مدل پروتز سینه اشکی یا آناتومیکال را انتخاب می‌کنند. این مدل از پروتز حالت طبیعی و عادی سینه را نشان می‌دهد. این عمل جراحی زیبایی برای کسانی که در ظاهر سینه‌هایشان نقصی وارد است یا تقارنی بین آن‌ها وجود ندارد بسیار توصیه می‌شود.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس نوع جنس

تولید پروتزهای سینه در سه جنس متفاوت انجام می‌گیرد. البته گفتنی است که این مدل‌ها از نظر کیفیت تفاوت خاصی ندارند. در صورتی که تفاوت بین هزینه عمل و استفاده راحت تر از آن با برش شکاف احساس می‌شود.

پزشک معتمد هرکدام از روش‌هایی را که مناسب اوضاع بیمار باشد را توصیه می‌کند. پروتز سینه سیلیکونی مانند ژل است و پروتزهای سینه مدل آب نمکی و سینه ثابت به عنوان پروتزهای سینه در نسل پنجم شناخته شده‌اند.

  • پروتز سینه مدل آب نمکی

این نوع پروتزها به صورت گرد می‌باشند و موادی که با آن پر شده‌اند از آب نمک استریل و سالین است. جنس پروتزهای سینه آب نمکی از جداره‌های با مواد سیلیکونی و نفوذ ناپذیری ساخته شد اند.

این نوع پروتزها بسیار سفت‌تر و محکم تر از نوع سیلیکونی می‌باشند و اگر پاره شدن آن‌ها موجب تخت شدن یا صاف شدن پروتزها شود، مایع داخل آن‌ها بر اساس یک فرایند در بدن انسان جذب می‌شود. لازم است ذکر شود که این ماده ای که در پروتز وجود داشته‌است همزمان در بدن انسان هم وجود دارد، بنابراین ضرری برای سلامت بدن نخواهد داشت.

  • پروتز سینه مدل سیلیکونی

پروتز سیلیکونی از انواع مدل پروتز سینه است که مواد تشکیل دهنده آن ترکیبات متنوع سیلیکون می‌باشد. این نوع مواد بسیار با ژل‌های چسبنده شباهت دارند. اغلب بانوان این نوع پروتز را به واسطه امنیتی که دارد انتخاب می‌کنند.

یکی دیگر از دلایلی که که موجب شده پروتز سیلیکونی پرطرفدار باشد شباهت بافت آن به سینه انسان است. این نوع پروتزها بسیار مقاوم هستند و هیچ گونه آسیب جدی نمی‌بینند. داخل پروتز ژل‌هایی وجود دارد که محیط اطراف پروتز وارد می‌شود.

سن مناسب برای عمل این نوع پروتز 22 سالگی است و باید بعد از عمل معاینه توسط پزشک صورت بگیرد.

اگر میخواهید فرق بین بین لیفت سینه با پروتز سینه را بدانید مقاله تفاوت لیفت سینه با پروتز سینه را بخوانید.

انواع مدل پروتز سینه بر اساس نوع جنس

در آخر : انواع پروتز سینه مدل سینه Gummy Bear یا سینه ثابت

پروتزهای سینه ثابت از انواع پروتز سینه‌هایی هستند که در صورت پارگی تغییرپذیر نخواهند بود. پروتزهای ثابت در بدن نمای گردی دارند و موجب افزایش برجستگی در قسمت پایینی سینه می‌شوند. سیلیکون در پروتزهای ثابت بیشتر است بنابراین این نوع پروتزها آسیب کمتری هم می‌بینند. تنها چالشی که بیمار برای انجام این عمل زیبای با مواجه می‌شود تعداد برش‌های زیادی است که باید روی پوست و اطراف سینه انجام شود.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرین.

۰۹۳۳۴۹۳۷۰۹۷۰۲۱-۲۶۶۵۹۲۷۱